Záhrada v kopci

Kvety pri plote

V našej záhrade nepestujeme len ovocie a zeleninu, ale Olinka ju chce mať aj peknú. A celú, nie len záhony. Preto dala do poriadku aj predzáhradku a priestor popri plote. Susedia to berú len ako účelovú vec, no z našej strany je aj plot upravený.

Dalo to dosť práce prvý rok zlikvidovať tu pŕhľavu. Pôvodný stav veru nebol vábivý a nikoho nelákal nie na návštevu, ale ani pozrieť tým smerom.

Takto to samozrejme nemohlo zostať a tak „prvou pomocou“ bolo vysiať capce (aksamietnice). A tie teda robili veľkú parádu! Žiaľ sú to iba letničky.

Na jeseň bolo treba zozbierať semiačka a na jar opäť vysiať, aj keď sa celkom dobre aj samovysievali a stačilo len dosiať prázdne miesta. Napríklad po invázii slizniakov.

Teraz už pohľad z cesty do dvora vyzerá úplne inak. Olinka si zaobstarala sadenice rôznofarebných drevnatých chryzantém a vysadila ich popri plote k járku. Tie priam lákajú vstúpiť k nám na návštevu.

Járkom tečie prebytočná voda zo záhonov zo záhrady nie len po výdatných dažďoch. A vyživuje najprv vŕby pred domom a potom aj kvety popri dvore. Striedajú sa tu trvalky chryzantémy s letničkami aksamietnicami a nechtíkmi.

A chryzantémy tu vyrástli do takmer poldruhametrovej výšky. Aby sa udržali vzpriamene, musia im pomáhať dvojmetrové roxorové tyče. V teplom novembri sú veľkým lákadlom pre včely, keď ideme okolo, je to riadny hukot. Veď si to môžete vypočuť na videu:

Dúfame, že ešte dlho nebude mrznúť, aby sme sa aj my mohli tešiť z tejto krásy. Hoci teraz po zmene času už len cez víkendy. A keď sa to všetko pominie, na jar bude stačiť vysiať už len capce.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

1 Komentár

  1. Emilia Balková

    Chryzantémy sa ti naozaj vydarili sú krásne, dúfam že prezimujú. Blahoželám aj k prvým gaštanom. Tak nech sa vám darí aj naďalej a zo susedov si ťažkú hlavu nerobte/až na ten dym, je naozaj nepríjemný, hlavne z orecha/. Je porekadlo, komu niet rady tomu niet pomoci. Milka.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.