Záhrada v kopci

Na čo je dobrý krovinorez na baterky z Lidla?

No na kosenie trávy predsa. Alebo čakáte, čo je tá druhá vec, keď väčšina vecí je na dve veci? No tak tá druhá vec je šetrenie. Tento stroj značky Parkside používam už rok a aj po roku ho používam rád. Samozrejme, že to nie je univerzál na všetko, ale keď viete ako a hlavne kde a kedy ho použiť, slúži verne a dobre. Veď na to som ho predsa kupoval 😉

Najviac s au nás tráva tento rok kosila v apríli a v máji. A na takú hustú a šťavnatú trávu, ako bola túto jar veru tento krovinorez veľmi nie je. Kým bola tráva nízka, tak to išlo, ale neskôr už bolo treba na kosenie silnejší kaliber.

No a teraz, v auguste, som tento baterkový krovinorez znova vytiahol. Jednak tráva už nie je taká vysoká a ani taká hustá. A hlavne, stále som v rekonvalescencii, klasický krovinorez by som stále nemal používať. Ale ten baterkový som skúsil 😉 Najmä som potreboval pokosiť slivač v ihličnatom lese a tam by som sa motorovou kosačkou nechytal, lebo som tam okrem iného vyviezol starú pieskovcovú pec na chleba 😉

Najprv som musel zabudnúť takmer všetko, čo som o kosení krovinorezom vedel. Teda žiadne veľké rozmachy, pekne po malom zábere, nenamáhať chrbát rotáciou, ale točiť sa v nohách. A pomaly postupovať. Výhodou je, že akukrovinorez Parkside na dva akumulátory po 8 Ah vydrží najviac hodinu pri najnižšom stupni výkonu. Takže sa nepresilím. A je oveľa ľahší, ako benzínové krovinorezy, takže ani chrbát nezaťažím. A nemá nijaké vibrácie 🙂

Krovinorez používam s hranatou strunou priemeru 2,4 mm, rovnaký mám aj v 33 ccm krovinoreze. Takže ani silné stonky trávy čo výmladky nie sú problém.

Na druhej strane ani tento silon s nastavením výkonu na prvý stupeň, 600 W, nepoškodí plot. Stačí to len vedieť 😉 Teda oprieť kryt žacej struny o pletivo, zapnúť krovinorez a posúvať ho cúvaním po plote. Ak je struna správne dlhá, vykosí všetku trávu a plot nepoškodí. Celé mi to tu trvalo asi dvadsať minút, celý čas pod dozorom psíka.

A keď už som pokosil v tom lese, čo je asi 1,5 áru riedkej trávy a výmladkov medzi malými ihličnanmi, aj popri plote trávu, tak som využil zvyšnú kapacitu batérií a pokračoval po krátkej pauze v kosení aj v záhrade okolo stromov.

Musím povedať, že som mal celkom dosť. Ale som mal aj dobrý pocit, že som to, síce s prestávkami, zvládol. Takže krovinorez Parkside na baterky je naozaj o šetrení. Nie len nákladov, ale aj sily a zdravia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.