Záhrada v kopci

Podvečerné zvuky našej záhrady

Záhrada večer pred zotmením má svoje čaro. V tej našej po západe slnka za kopec ustáva vietor, všetko sa stíši. A potom si to uvedomíte. Vôbec nie je ticho. Len tu nie je hluk. Prvý krát som si to uvedomil pri nakrúcaní videa s vodou. A tak som natočil ďalšie video.

Keď sa po skončení práce večer ideme po záhrade prejsť, počujeme to celkom zreteľne. Dole pri dome máme niekoľko žiab, v trávniku cvrlikajú cvrčky, v korunách stromov a kríkov sa ozývajú vtáčiky. Do toho počuť čmeliaky a včely, hoci tie robia riadny hukot pred západom slnka. Záhrada skrátka žije svojím životom a ten dáva o sebe hlasno znať.

Takže vám ponúkam ďalšie video, ktorého úlohou ani nie je ukázať vám našu záhradu podvečer, ako skôr ukázať vám, aké zvuky v nej zažívame. Pre dedinčanov známa vec, ktorú ani nevnímajú, pre ľudí z mesta možno novinka.

V každom prípade je to upokojujúca symfónia, ktorú by som mohol počúvať donekonečna. Táto zvuková kulisa je súčasťou toho, čo my aj naše návštevy v záhrade vnímame ako pokoj, kľud, relax.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.