Záhrada v kopci

Použité stroje so zárukou vám ušetria peniaze aj starosti

Posilnenie strojového parku novou technikou môže finančné toky firmy rozkolísať na dlhý čas. Lepším riešením sú použité stroje, ktoré ponúkajú niektorí predajcovia v plne vyservisovanom stave a navyše so zárukou. Prečítajte si, prečo sa použitých strojov nemusíte báť a na čo si dať pri ich kúpe pozor.

Nekupujte stavebné stroje

Peniaze, za ktoré by ste obstarali stavebné stroje, môžete často využiť aj rozumnejšie – či už na iné investície v rámci firmy alebo na posilnenie finančnej rezervy. A nemusí ísť zrovna o malú sumu. Taký bežný menší bager alebo dozér vás môže stáť desiatky tisíc eur, pri veľkých strojoch to môžu byť aj stovky tisíc.

Našťastie, okrem kúpy v „hotovosti“ existujú aj iné riešenia. Tým prvým je výhodné financovanie. Na výber máte z podnikateľských úverov, častý je však aj lízing. Existujú dva druhy – pri klasickom finančnom lízingu sa stroj stane po splatení vaším majetkom, jeho servis však zabezpečujete na vlastné náklady. Po skončení platnosti zmluvy operatívneho lízingu stroj musíte vrátiť lízingovej spoločnosti. Tá zároveň čiastočne zabezpečuje starostlivosť oň.

Stavebné stroje si môžete aj požičať. Požičovne ponúkajú široký sortiment strojov a doplnkových služieb i výhodné podmienky pri dlhodobých výpožičkách.

Posledným riešením sú použité stroje. Možno nemajú také bohaté funkcie ako tie nové. Ak však siahnete po osvedčenej značke ako napr. CAT, môžete sa spoľahnúť, že aj čiastočne opotrebovaný stroj bude mať vysoký výkon a spoľahlivosť a vyhovie tak súčasným požiadavkám. Okrem toho ich môžete mať za zlomok ceny.

Použité stroje aj so zárukou

Samozrejme, aj použité stroje majú viaceré nevýhody. Problémom môže byť množstvo skrytých chýb, ktoré nemáte šancu odhaliť, ak takéto stavebné stroje nepoznáte do poslednej skrutky. Ak sa chystáte kupovať cez inzerciu, vezmite so sebou na obhliadku niekoho skúseného. Takisto si dobre preverte pôvod stroja. Rovnako ako pri autách sa môže stať, že bude stroj kradnutý. Pozor si dajte aj na podvody – varovným príznakom je, keď predávajúci žiada zálohu vopred.

Použité stroje môžete kúpiť aj od značkových predajcov, ktorí ich ponúkajú vo vynikajúcom stave a navyše so zárukou. Predajca Zeppelin SK ponúka 2 druhy záruk. Prvým je CAT Certified Used so záručnou dobou 12 mesiacov a limitom 3 000 motohodín. V druhom prípade ide o záruku Dealer Certified Used so záručnou dobou v trvaní 6 mesiacov a limitom 1 500 motohodín. Okrem toho máte pri ich kúpe 100 % záruku pôvodu.

Tak či onak, všetky tieto stroje prešli dôkladnou servisnou prehliadkou a môžu vám okamžite začať zarábať peniaze bez toho, aby ste do nich museli investovať. Okrem prehliadky musia spĺňať aj prísne limity veku a opotrebovanosti.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.