Záhrada v kopci

Prvé maliny

V polovičke júna už môžeme začať oberať aj maliny. Všetky sme nasadili tento rok. Na pozemku, ktorý sme kúpili, nerástlo nič, ovce stihli všetko požrať. Malinám sme vyhradili prvé miesto vľavo hore v rohu pri bráne a zjavne sa im tam darí. Majú tam dosť vzduchu, slnka a ani nedostatkom vody netrpia.

Väčšina rastlín bola na jar prevezená zo starej záhrady. Zopár sadeníc bolo kúpených v rôznych predajní, ale nie každá sa ujala. No aj tak máme v rohu pri plote maliny rôznych odrôd, vrátane pôvodných starých. Takže dozrievajú v rôznom čase a samozrejme aj majú rôzne chute.

maliny

Aby najmä malé sadeničky neboli prevalcované trávou a burinou. dostali bohatú vrstvu mulču zo sena, ktoré bolo nakosené v máji hneď vedľa, aby sa nemuselo z ďaleka nosiť. Olinka si ho navozila Motúčkom 😉

Pri sadení sme ku každej maline dali do zeme kolík, ku ktorému je priviazaná. Rastú tak pekne rovno hore, nemusíme sa báť ich zlomenia. A na podopretých konároch maliny lepšie dozrievajú a samozrejme sa aj ľahko oberajú. Každý deň, kedy sme v záhrade, sa pri prechádzke pri malinách zastavíme a zopár zrelých ochutnáme. Nie je to množstvo, z ktorého by sme navarili lekvár alebo zavarili desiatky pohárov kompótu, ale časom sa maliny určite rozrastú a bude ich viacej.

maliny

Na pôvodnom mieste maliny rástli v blízkosti jahôd a niektoré mladé jahodové rastlinky sme spolu s malinami doviezli. Takže aj tu máme kombináciu ovocia, na ktorej sa vždy dá výborne pochutnať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.