Záhrada v kopci

Štvrtý rok pôjdeme aj na dovolenku

Odkedy sme kúpili záhradu, neboli sme na dovolenke. Nie len preto, že by sme tu v lete mali veľa práce, ale nechceli sme dozrievajúcu úrodu nechať len tak a odísť. Tento rok je trocha iný a preto sme sa rozhodli, že na zahraničnú dovolenku odcestujeme.

Rok 2019 bol celkom náročný pre nás oboch najmä pracovne. A tiež v záhrade. Podarilo sa nám dokončiť dva významné projekty, najviac nás teší nová strecha na dome. A hoci samotná záhrada nám poskytuje dostatok relaxu, potrebujeme si od bežného života trocha oddýchnuť.

Dovolenka v našom ponímaní nepredstavuje odlet k moru a desať dní vyvaľovania sa na nejakej pláži. Podľa mňa dovolenka musí trvať najmenej dva týždne, aby si človek skutočne oddýchol najmä od pracovných povinností. A tie umožnili Olinke čerpať dovolenku až začiatkom septembra, kedy už ostatní ľudia sú väčšinou z dovolenky dávno doma. V tomto čase je už väčšina zeleniny na konci sezóny. Aj my sme si užili čerstvých uhoriek, paprík či rajčín nadostač a teda nám nebude ľúto nechať zvyšok na záhonoch.

Ale aj tak sme si zaistili z rodiny dvoch nezávislých „náhradníkov“. A posledný týždeň pred odcestovaním im ukázali, čo by bolo vhodné= polievať, ak nebude pršať, čo by bolo dobré ešte oberať, kým to nezoberie skazu. Ktorý kľúč je od ktorého zámku, kde sa zapína elektrina, ako sa pracuje s čerpadlom na vodu do nádrže. A tiež, ako sa narába s grilom. Predsa len nechceme od pomocníkov aby iba pracovali, nech si v našej záhrade tiež oddýchnu a užijú si ju.

Aby sme po návrate nenašli u nás len zarastenú džungľu, na dovolenku sme pripravili aj záhradu. Upratali sme, čo už vonku byť nemusí a najmä pokosili trávu v predzáhradke, vo dvore aj v rekreačnej časti záhrady, aby dočasní majitelia bez problémov mali kde chodiť a oddychovať. Pretože sa trochu ochladilo, dosť popršalo a tráva bude rásť ako divá.

Toto vlhkejšie obdobie sa určite podpíše aj na uhorkách a rajčinách. Nevadí, aj túto sezónu sme sa ich najedli dosýta a tiež na dovolenku s nami ide poriadna dávka zeleniny najmä na naše raňajky v penzióne. A kamže to ideme? Trochu na sever, na Južnú Moravu. Užiť si krásnu prírodu, historické a kultúrne pamiatky a veľa kilometrov na bicykloch. A samozrejme neobídeme ani záhradníctva, ktoré sme tam navštívili už v minulosti a vždy dobre nakúpili.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

1 Komentár

  1. Pingback: Tohto roku som bez Tour de France - cykloturistika.net

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.