Záhrada v kopci

Značky k rastlinám

Jar je obdobím výsevu a výsadby rastlín. A niekedy toho môže byť tak veľa, že si už nepamätáte, čo ste kam vysiali a s napätím očakávate, čo zo zeme vyrastie. V záhrade alebo aj v sadbovači. My takéto problémy neriešime, používame špeciálne označovače výsadby.

Samozrejme, že dostať kúpiť malé plastové pásiky, na ktoré môžeme napísať, čo je vysiate a zapichnúť pásik do zeme. Tieto malé označovače sa ale hodia skôr do kvetináčov alebo do sadbovačov. Zo záhrady to chce niečo väčšie. Kedy si som zo starých výstražných tabuliek ručne rezal ostrým lámacím nožíkom takéto označovacie pásiky, ale to sa dá naozaj len v malom. Vo veľkej záhrade by som ich výrobou zabil čas, ktorý môžem venovať práve tej záhrade. A aj zásoby starých výstražných tabuliek dochádzajú 😉

Plastový príborový nožík poslúži aj v záhrade

Kedysi som Olinke poradil kúpiť lacné plastové príborové nožíky. Na čepeľ sa permanentnou fixkou (na CéDéčka) napíše rastlina, hrubším koncom sa zapichne do zeme. Je to väčšie, ako predávané označovače výsevu, lepšie vidno aj bez lupy na nápis. A netreba sa zabávať rezaním tabuliek.

Keď opäť vyvstala potreba označiť v záhrade, čo kam išlo do zeme, opäť som si spomenul na plastové nožíky. I vybrala sa Olinka do obchodu ich kúpiť.

Elegantné označovače z prírodného materiálu

Namiesto plastových nožíkov však kúpila drevené. Podľa tvaru ich ostria neviem, čo by sa s nimi dalo rezať, ale na označenie zasadených rastlín sú ideálne. Navyše sa perfektne hodia do našej prírodnej záhrady.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.