Záhrada v kopci

Aj rajčiny sú už vysiate

Dva roky po sebe sme si overili, že rajčinám sa u nás veľmi darí. A pretože nám tiež všetkým chutia, opäť sa chystáme ich vo svojej záhrade pestovať. Z vlaňajšej úrody máme samozrejme odložené semená a druhá polovica marca je vhodným obdobím na ich vysiatie. Už sú všetky v sadbovačoch a na okne nášho bytu.

Pokiaľ nemusíme, nekupujeme semená v obchodoch a už vôbec nie prešľachtené jednoročné osivá typu „F1“. Dávame prednosť osvedčeným odrodám. Takže Olinka pripravila výsadbový substrát aj sadbovače a po presadení paprík sa pustila do výsevu paradajok.

Do substrátu urobila malé jamky a do každej vložila po tri semená paradajok.

Tie sú zakryté tenkou vrstvou substrátu a celok jemne navlhčený pomocou rozprašovača vody. Celkom 42 hniezd je pod priehľadným krytom na teplom mieste na severnej strane bytu, kým vyklíčia semená. Potom už pôjdu na južnú, slnkom osvetlenú stranu bytu.

Medzitým rozšírime počet parenísk v našej záhrade a niektoré sadenice nájdu miesto v nich. Kým však príde čas výsadby do záhonov, ešte to pár týždňov potrvá.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.