Záhrada v kopci

Vysiali sme papriky pre novú úrodu

Vyvýšené záhony po zbere úrody pokryté vrstvou starej slamy prečkali zimu a sú pripravené prijať nové sadenice zeleniny. Tie však najprv treba dopestovať. Medzi prvými sme vysiali semená papriky. Tento rok dokonca dva razy.

Najprv koncom januára, ako býva u nás zvykom. Papriky potrebujú trochu viac času na vyklíčenie a rast do veľkosti výsadby. No nejak to nevyšlo. Či skôr zo zeme vyšlo len niekoľko rastliniek. Keď podľa lunárneho kalendára nastal opäť vhodný čas na výsev plodovej zeleniny, Olinka vysiala na prelome februára a marca ďalšiu dávku semien z minuloročnej úrody paprík.

Papriky vysiate do substrátu

Do sadbovača a výsevného substrátu dva druhy. Našu obľúbenú jabĺčkovú papriku aj klasickú podlhovastú.

Paprikové semená v perlite

Pre istotu rovnaké semená vysiala aj do perlitu, v minulosti sa nám to osvedčilo v situácii, keď vlhký substrát spôsobuje padanie klíčiacich rastlín. Druhej dávke výsevu sa darí očividne lepšie. Dúfame, že teplé počasie a dostatok svetla v polovičke marca podporí rast priesad a papriky doženú zameškané.

Teraz už len pri pravidelnom zavlažovaní počkať na máj, odsledovať posledné prízemné mrazíky a sadeničky môžu ísť do vyvýšených záhonov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.