Záhrada v kopci

Ako je na tom cesnak

Hovorí sa, že kto je cibuľu, k tomu nechodí lekár a kto je cesnak, k tomu nechodí nikto 😀 My máme radi aj cibuľu aj cesnak a preto sa ich snažíme aj pestovať. Napriek tomu k nám občas nejaká návšteva zavíta 😉 A aké sú naše pestovateľské úspechy?

Cesnak Olinka zasadila do mulčovaných U-záhonov na jeseň. Teraz uprostred leta sa na jeho koncoch objavili pacibuľky. Niekto pestuje cesnak tak, že do zeme zasadí strúčiky cesnaku, niekto ho pestuje práve z pacibuliek. Tento spôsob by sme radi aj my vyskúšali.

Vyberať cesnak zo zeme, ktorá je suchá a tvrdá na kameň nie je najlepší nápad. Skúšobne sme po malom dáždiku vybrali pár kúskov, ako vyzerajú strúčiky. Zdá sa, že ešte pár dní to chce nechať v zemi.

prvý cesnak

Sušiť cesnak aj iné veci našťastie máme ako. Ako najvhodnejšie miesto sa ukázal drevený prístrešok pri dome, krytý škridlou. Je tam tieň, zato škridla sála teplo na celú plochu a dobre sa tu sušia aj bylinky.

Tak ako iné plodiny, ani cesnak a cibuľu nepestujeme na veľkých plochách, ale len malé množstvo na priamu spotrebu. Ak sa ukáže, že naša pôda je preň vhodná, celkom určite ho vypestujeme aj viacej.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

2 Komentáre

  1. Peter

    Dobrý deň,
    Plánujete pestovať aj nejaké „divokejšie“ odrody cesnaku, napríklad cesnak viničný (Allium vineale)? Vídavam ho v prírode, a môžem potvrdiť že má veľmi dobrú chuť.

    1. Záhradník (Autor článku)

      Nič jedlé v našej záhrade nie je vylúčené. Nateraz však máme pred sebou ešte iné plány, ktorým sa aktuálne venujeme.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.