Záhrada v kopci

Diskrétny balíček

Poniektorí to poznajú, poniektorí to poznáme z vtipov. Diskrétny balíček má byť doručený tak, aby ani náhodou nebolo možné podľa obalu, tvaru zásielky alebo odosielateľa poznať, čo je v ňom zabalené. Dôvodov môže byť veľa, každý môže mať iné. My nemáme nijaké a napriek tomu nám bol diskrétny balíček doručený. Hoci sa nedá tvrdiť, že sme si zásielku neobjednali. Ale takúto?

Kuriéri rôznych spoločností náš už poznajú a aj adresu našej záhrady. Keď neobjednávam veci na plot, tak Olinka objednáva nejaké rastliny. Pomaly si začínam myslieť, že sme si kúpili malú záhradu

A tak aj na jar spolu s kamarátkou objednali z Kohaplantu tri rastlinky. Nie najlacnejšie a aj poštovné a balné za osem éčiek, ale čo človek neurobí pre svoje rastlinky a svoju záhradu. Veď im chce len to najlepšie.

Kuriér nám volal tesne pred odchodom do záhrady. Tak sme ho počkali na parkovisku, že preložíme balík rovno z auta do auta. No keď vystúpil z dodávky a podával nám do ruky zásielku, museli sme si na štítku overiť, kto je odosielateľ a kto adresát. Skutočne, tento „diskrétny balíček“ bol určený nám a ako sa neskôr ukázalo, obsahoval tri kontajnerované sadenice (v okrúhlych kvetináčoch).

Čo obsahuje tento balíček?

Pri jednej rastlinke bola aj opora. Slabá, keď sa zlomila a celou cestou rastlinka držala oporu, hoci to malo byť naopak. A takto skvelo do plastového vreca na odpadky zabalená zásielka putovala cez celé Slovensko k nám.

To sa fakt nedalo lepšie zabaliť?

Ktovie, či pán Komžík, ktorého rady si ceníme a radi ho sledujeme v tlačených aj televíznych magazínoch, vie, ako sa v tejto firme šetrí na balení a najmä zákazníkoch. A aká je to reklama pre podporu ďalšieho predaja.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

2 Komentáre

  1. Adam

    Iné je zabaliť krabicu a iné zase takýto špecifický tovar, ktorý sa nedá celkom dobre zabaliť a je potrebné improvizovať, teda pokiaľ predajca na balenie tohto druhu nemá nejaký svoj systém, čo by za tie roky fungovania mať mohol, minimálne tam mohol dať upozornenie, že ide o krehký predmet.
    Drvivá väčšina poškodení zásielky je spôsobená tým, že s ňou kuriéri narábajú ako s vrecom odpadkov.

    1. Záhradník (Autor článku)

      Adam, môžem Vás ubezpečiť, že ročne objednávame a dostávame desiatky balíkov so živými rastlinami zo Slovenska aj z Čiech. A ubezpečujem Vás, že sú predajcovia, ktorí vedia zabaliť aj viac rastlín do krabice tak, že sa zemina z nich nesype, voda netečie a rastliny sa nelámu, ani ich opory. A sú aj takí slovenskí predajcovia, ktorí Vám zabalia päť rastlín a príde Vám šalát. Všetky balíky mám nafotené, zrejme urobím článok o tom, ako kto balí stromčeky a rastliny. Možno to bude inšpirujúce pre ďalších čitateľov, aby vedeli, u koho sa oplatí objednať a u koho nie.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.