Záhrada v kopci

Naša prvá úroda

Našu záhradu vlastníme len štyri mesiace, začínali sme doslova na zelenej lúke a už máme prvú úrodu! Prvé plody našej práce a našej záhrady sme pozbierali uprostred prvého májového týždňa. Musíme sa pochváliť a samozrejme máme aj fotku!

Pre zeleninu chystáme vyvýšené záhony, prvý z nich práve teraz finišujeme a v polovici mája chceme zasadiť priesady, ktoré Olinka pripravila doma. V čase ich prípravy ale zasiala Olinka semiačka reďkovky a petržlenu zo sáčkov a mrkvu z výsevného pásika zo záhradkárskeho časopisu do mulčovaných záhonov, ktoré som kultivátorom pripravil asi pred piatimi týždňami najmä pre jahody a ruže. Sú to naše dve Ú-čka.

jahodovisko

Mrkva vôbec nevzišla, semienka zo sáčkov ale mali inú vitalitu. Najmä reďkovke sa v dvadsať rokov ovcami hnojenej pôde páči. Takto narástli za mesiac.

uroda

Tri kúsky sme si zobrali domov a dali si ich na večeru, samozrejme ako prílohu k dobrému syru, klobáse a doma pečenému kváskovému chlebu, ktorý Olinka už niekoľko rokov pre nás pečie.

reďkovky

Sú to prvé plody našej spoločnej práce v našej spoločnej záhrade. Ďalšie reďkovky čakajú na dorastenie a dozretie. A doma máme veľké množstvo priesad, čakajúcich na dokončenie vyvýšeného záhona, aby sa dostali na čerstvý vzduch a mohli začať rásť.

A hoci s úrodou ovocia na stromoch tento rok nepočítame, veľmi nás teší, že zelenine sa darí a zrejme si jej užijeme tento rok dosýta.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.