Záhrada v kopci

Trnkovica nám chutí viac

Aj v zime chodím do záhrady každý deň a cez víkend chodíme obaja. Hoci len na pár hodín. Treba sa postarať o hydinu, zabaviť sa s Ronym a skontrolovať pozemok. A občas aj niečo urobiť. A o čo väčšia je zima, o to radšej sa vraciame domov do vykúreného panelákového bytu.

Hovorí sa, že nie je v záhrade zlé počasie, len zle oblečený záhradkár. Tak s týmto rozhodne problémy nemáme, využívame funkčné spodné a vrchné oblečenie a kvalitnú obuv. Vrchná bunda, ktorá odpudzuje vodu, občas treba chodiť v gumákoch. No pár hodín na naozaj čerstvom vzduchu a trochu je to aj cítiť. Najmä keď je menej práce a len viacej prechádzky so psíkom.

Takže dobre padne po návrate domov a zaparkovaní auta niečo na rozohriatie. V jeseni zbierame šípky, ktoré rastú aj na našom pozemku a vonku vo voľnej prírode, neďaleko od nás. A dávame vylúhovať do vodky. Na rovnakom mieste ale rastú aj trnky. A keď prejdú prvým mrazom, stávajú sa trpké plody, ktoré vykrúcajú ústa, sladkými.

Šípky aj trnky obsahujú celkom dosť aj vitamínu C. Kým horúci čaj ho aj zo šípok celkom efektívne dokáže zlikvidovať, alkoholový výluh mu neublíži. A dodá aj špecifickú chuť. Takže si pripijeme na zohriatie aj na zimu v záhrade.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.