Záhrada v kopci

Vŕby opäť rastú

Keď sme vo februári kompletne orezali všetkých 400 vŕb v našej záhrade, zmenilo to jej výzor. Zopár ľudí si všimlo, že akosi „prekukla“, ale našli sa aj takí, ktorý túto zmenu vôbec nezbadali. Alebo tiež takí, ktorí si mysleli, že sme vŕby kompletne vyklčovali. No už sa ukazujú nové prútiky.

Vŕba je veľmi životaschopná drevina a stačí jej dostatok vody. Táto jar na vlahu rozhodne skúpa nebola a aj keď sme sa postarali o odvedenie prebytočnej vody zo záhrady a dvora, ešte vždy jej je dosť pre všetky rastliny. A tak aj na vŕbach sa po šiestich týždňoch objavili prvé nové púčiky.

Nové výhonky vyrašili na zrezaných konároch vŕby

Zatiaľ sú len drobné a veľmi chúlostivé na dotyk, ľahko sa odlomia. No ako bude pribúdať teplých dní, prútiky rýchlo porastú a vŕby sa opäť zapoja do odčerpávania prebytočnej vlhkosti okolo domu a dvora. A súčasne vytvoria zelenú stenu, ktorá nás oddelí od neudržiavaných dvorov a záhrad. A keďže tretí rok očakávame opäť nárast počtu prútikov, pristúpime k selekcii už koncom jari, aby nám vŕby neprerástli cez hlavu. Vŕbový plot je už takmer hotový, ale ešte stále potrebujeme nejaké oplotky a zásteny, na ktoré prútiky využijeme. A zvyšok samozrejme po zoštiepkovaní skompostujeme.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.