Záhrada v kopci

Zníženie cien elektriny pre rok 2018

Chceli by ste budúci rok platiť za elektrinu menej? Asi áno, asi každý by chcel platiť menej. A o menej kvalitnú elektrinu asi nepôjde, nemôže mať nižšie napätie alebo inú frekvenciu, keď ide z rovnakých drôtov, ako susedom od „štátnych“ energetikov. Nenechajte sa nachytať, ani ja som sa nenechal.

Robím si tak vo svojej veľkej dielni, teda na dvore pred domom, čosi s drevom, keď ma z cesty cez bránu oslovia dve dobre vyzerajúce slečny. Teda dobre vyzerala len jedna z nich, ale ja nepovažujem obezitu za estetický, ale zdravotný problém, a za svoj zdravotný stav si každý zväčša môže sám a je to jeho súkromná vec.
„Máte chvíľku?“ znela jednoduchá výzva a ja som cestou k bráne uvažoval, či som len nespoznal niektorú zo susediek alebo mi chcú niečo predať? Oblečený v špinavých montérkach a prepotenej košeli, zaprášený pilinami z rezaného dreva som si nerobil ilúzie o mojej príťažlivosti.

„Ste zodpovedný za platbu elektrickej energie?“ začala tá tenšia z nich profesionálne. Musel som sa na ňu škaredo pozrieť, lebo mi to aj tu v záhrade zapaľuje celkom rýchlo. „Ste majiteľom domu?“ pokračovala už menej profesionálne, uvedomujúc si, že takto každého len vystraší. Odpoveď na otázku je síce dôležitá, aby nestrácala čas s niekým, kto o ničom nerozhoduje, ale aj v meste aj na dedine takéto priame vystúpenie postaví bariéry.

„Áno, som,“ potvrdil som a môj ďalší postup mi bol jasný, len som bol zvedavý, aká vycvičená je táto dievčina, lebo jej silnejšia polovička do partie zatiaľ ani neotvorila ústa. Zrejme je v zácviku.
„Sme tu kvôli zníženiu cien elektriny pre rok 2018,“ vytasila svoju hlavnú zbraň. Len mierila na nesprávny cieľ 😀
„Nemáme záujem o takéto ponuky,“ odpovedal som bez úsmevu a pomaly sa odvrátil od brány aj oboch agentiek s teplým prúdom.

Pochopili vcelku rýchlo a možno nemali chuť strácať čas s „beznádejným“ prípadom. Ani ja som nemal chuť na ne vytiahnuť nejakú palicu a hnať ich z ulice preč. Mal som dobrú náladu a vrátil som sa k svojej rozrobenej práci. Len som z ulice počul, ako nejakú pani „lámali“ k zmene predajcu elektrickej energie s vidinou zníženia ceny.

zníženie nákladov

Televízne spravodajstvo aj internetové diskusie sú plné praktík rôznych alternatívnych predajcov elektriny a ľudia horko zaplakali nad vidinou vysokých úspor. Myslím si, že ak jedna firma elektrinu vyrába a predáva, hoci cez rôzne akože nezávislé firmy, tak tretia, úplne cudzia firma, ktorá sa medzi ne vkliní, nemá šancu to predávať lacnejšie. Iba ak si svoje prachy na svoj mercedes a sekretárku zarobí na niečom inom.

Najviac sťažností som čítal na nesprávne účtovanie elektriny, technické problémy, ktoré nechce riešiť ni zmluvný alternatívny predajca ani rozvodný podnik, ktorý stále vlastní drôty, elektromer aj tú elektrinu, len ju predáva na svojich zariadeniach cez ďalšiu účtujúcu firmu – chorý princíp. A potom zmluvné pokuty pri nesprávnom alebo predčasnom vypovedaní zmluvy. To je potom každému jasné, že zdrojom ziskov nieje predaj elektriny, ale právne služby a spory. Dotlačenie odberateľa do porušenia zmluvy a jeho skasírovanie.

Pri tom, koľko elektriny ročne minieme v našej záhrade si nemyslím, že by mi nejaký alternatívec vedel zabezpečiť lacnejšiu elektrinu so všetkým, čo s tým súvisí. Najradšej komunikujem priamo s tým, kto tú elektrinu, či inú službu alebo tovar poskytuje, sprostredkovateľ ma nezaujíma.

Viem si predstaviť, že jednoduchí dedinčania o minulých problémoch minulých zákazníkov týchto poskytovateľov nevedia. Viem si predstaviť, že im naletia. A potom budú volať do redakcie a sťažovať sa. Len by ma zaujímalo, na čo čumia v tej telke, ktorú majú celý deň zapnutú, že takéto relácie nepozerajú?


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.