Záhrada v kopci

Opäť sme sprevádzkovali nádrž na vodu a rozvody

Bez vody to v záhrade nejde. A hoci jar je chladná a daždivá, neskôr budeme vodu potrebovať. A aj teraz občas za kupu či dve použijeme. Aby sme nemuseli zakaždým ísť po vodu do studne, opäť som sprevádzkoval nádrž na vodu, ktorá bola na zimu odstavená.

Nie len, že sa nám nechce zakaždým ťahať vedrom vodu zo studne, ale najmä nechceme polievať studenou vodou. Radšej máme odstátu vodu. A samozrejme napustiť si vodu z nádrže je oveľa ľahšie.

Na zimu sme vodu vypustili, hadice zbalili a nádrž odstavili otvorenú, aby mrazom nepraskla. V apríli, keď už bolo jasné, že dlhé mrazy nehrozia, som opäť natiahol hadice medzi studňu a nádrž a pripravil hadice na polievanie teraz už dvoch vyvýšených záhonov samospádom z nádrže. Zatvoril som ventil nádrže, napojil výpustnú hadicu a natiahol kábel z domu ku studni. Z domu som vybral ponorné čerpadlo, ponoril ho do studne, napojil hadice a spustil.

nádrž pri záhonoch

Všetko fungovalo, ako som predpokladal, takže do nádrže išlo na prvý krát asi 700 litrov vody. Pri tom trochu klesla haldina vody v studni, čo vo výsledku znižuje prietok vody v hadiciach do asi 35 m vzdialenej nádrže. Takže som počkal, kým zase voda v studni nabehne. Čerpadlo som opäť použil o dva dni a dotlačil do nádrže ďalších 400 litrov, lebo medzitým sme nejakú vodu aj použili.

Stále totiž občas zasadíme nejaký kvet, krík alebo hrozno a to sa bez polievania nezaobíde.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.