Záhrada v kopci

Rýľ, lopata a vidly z Lidlu

Budúci týždeň bude v akcii v Lidli okrem iného aj náradie pre záhradkárov. A moji známi sa ma pýtajú, čo si o lopate alebo rýli z Lidlu myslím. Už dlhé roky toto základné vybavenie záhradkára používame. Aké máme skúsenosti?

Priznám sa, že už si nepamätám, kedy som ho v tejto predajni videl prvý krát. No zdal sa mi materiál poctivý a mocný, tak sme jeden rýľ kúpili. Vyhovuje mne aj Olinke tvarom, lepšie sa nám robí pri sadení či presádzaní s takýmito dole skoro rovným, ako s klasickým špicatým. Na druhej strane ale musím povedať, že to staré ortodoxné rýľovanie záhonov a políčok vždy v jeseni alebo skoro na jar u nás nemá miesto, u nás kypria zem dážďovky. Super je aj tá rúčka do T, dobre sa s rýľom pracuje.

Teraz už máme druhé vidly. Pretože vlani pri intenzívnom presádzaní stromov a kvetov zo starej záhrady som takmer na konci pri jednej naozaj starej ruži zabral trochu viac, ako bolo zdravé. Zdravé pre ten rýľ. Praskol. Lenže plechový by praskol najmenej stokrát a pri tej ruži by som zlomil asi aj krompáč. Čím chcem povedať, že je to skvelý rýľ zo skvelého materiálu.

prasknutý rýľ

Hneď po tejto nehode sme začali zháňať podobný. V Lidli vtedy neboli. A ani nikde v meste. Ako mi jeden predavač povedal, za pätnásť eur je to každému drahé, radšej si kúpia dva razy do roka ten plecháč za štyri eurá. Nakoniec nám podobný antikorový rýľ doviezli v Bystrice.

Z rovnakého materiálu máme aj poctivú lopatu Florabest. Okrem toho, že spodok je naozaj pevný, kvalitná je aj rúčka. Zužuje sa smerom hore, takže sa pri zabratí v rukách nešmýka. Dobre vymyslené 😉 A samotná lopata sa nederie, ako tie plechové.

Lopata Florabest

Máme aj vidly, tie ale sú tiež z Bystrice, lebo keď sme ich potrebovali, akcia v Lidli nebola. Dá sa s nimi nie len rozoberať zlisovaný balík slamy, ale aj rýľovať. Vydržia fakt veľa. Ono rýľovať, či skôr kopať v zemi sa dá aj s tým prasknutým lidláckym rýľom, len musím byť s nimi opatrnejší, asi ako keby som mal v rukách tie plechové za pár šupov, čo sa ohnú už pri krivom pohľade na ne. Takže vlastne máme v záhrade jeden a pol rýľa 😀

Nemať ten nový rýľ, vidly či lopatu, určite si vo štvrtok kúpim. Vydržia roky, sú mocné a robí sa s nimi skvele. Ak teda hľadáte poriadne náradie, neváhajte. Ak skončí akcia, nikde v meste také nezoženiete. Nie sú.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.