Záhrada v kopci

Mrazivé Novoročné poludnie

Genius loci, atmosféra, pozitívne vibrácie alebo prosto pekné miesto. Hovorte si tomu ako chcete, ale nám sa naša záhrada páči a páči sa nám v nej. Konečne veď som o tom písal už v prvom článku tohto webu. A tak sme aj prvý deň roka 2017 zašli do svojej záhrady.

V záhrade sme boli aj na Silvestra. Bol síce studený, ale slnečný a pekný deň, škoda by ho bolo presedieť v bytovke pred telkou a čumieť na burčák v kredenci alebo inú nízkorozpočtovú rozprávku pre nezamestnaných, keď máme pre seba také krásne miesto. Niečo málo sme porobili vonku aj vo vnútri, dosypali vtáčikom slnečnice do krmítka, prešli sa až na vrch lúky. A pri západe slnka, čo je v túto dobu okolo tretej hodiny, kedy už začína byť naozaj zima, sme sa vrátili do teplej bytovky.

Nový rok 2017

V nedeľu ráno sme si aj my pospali trochu dlhšie, ako zvyčajne. Ani po raňajkách hmla, ktorá sprevádzala silvestrovský ohňostroj, nechcela ustúpiť. Lenže ani my zo svojho predsavzatia navštíviť v tento deň našu záhradu. Z mesta je to desať minút, stačí oškrabať čelné okno auta od námrazy a vyraziť. Krátko po poludní už sme odomykali bránu.

Nový rok 2017

Prišli sme fakt len na skok. Ani termosku s kávou či čajom sme nemali, niesol som si len brašnu so zrkadlovkou. Hmla a mráz dokážu vykúzliť zaujímavé úkazy v prírode a chcel som novoročnú prechádzku využiť a „uloviť si“ v záhrade zaujímavé snímky. Veď záhradu sme si nekúpili len preto, aby sme v nej hrdlačili, ale preto, aby sme sa z nej radovali. A krásne fotky mi prinášajú radosť. V tomto smere je záhrada nekonečnou studnicou inšpirácie a možností. Či už pri fotkách jednotlivých stromov alebo keď zameriam objektív na nejaký detail.

Prechádzali sme sa s Olinkou po záhrade, obzerali sme stromy aj zamrznuté lúčne kvety a pozorovali vtákov, ako si na jabloni uždibujú z posledných zmrznutých plodov, ktoré ostali vysoko v korune. Mrazivá hmla dávala osobitý ráz pohľadom na záhradu aj dedinu.

Celá tá nádhera mala jednu „muchu“. Začala nám byť zima.

Inokedy máme na sebe rovnaké oblečenie, ako sme mali dnes. Ale neustále sa hýbeme, stále niečo robíme. Ani funkčná bielizeň nás neochránila, ani teplé bundy nepomáhali. Dnes sme sa iba prechádzali a vnímali zimnú nádheru okolo nás.

Aj poldruha hodiny v tomto prostredí je príjemne strávený čas.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.