Záhrada v kopci

Praženica z osemnástich

Praženica ako pre regiment, myslíte si? Omyl. To je praženica pre dvoch dospelých a malého psa. Praženica z vlastných vajec a na vlastnej cibuli. Takú sme si dopriali 21. mája toho roku u nás na záhrade. Bol to náš slávnostný obed.

Na panvicu išlo prvých osemnásť vajec našich nových nosníc, dovezených v marci. Keď začali znášať, vajíčka boli, ako vždy tie prvé, malé. Našli sa kúsky pod 40 gramov, ostatné mali tesne nad. Ale našli sa aj extra veľké, 70 a 67 gramov, čo je na mladé nosnice naozaj dosť. Takéto vajíčka boli u nás samozrejmosťou u rovnakých hybridov z prvého chovu po pár mesiacoch znášky, tak sa už teraz tešíme na normálne vajcia, lebo tie pod 55 gramov dávame psovi.

Ani osemnásť vajec po 35 gramov hmoty (cca 13% býva podiel škrupiny) nie je zrovna malá porcia pre dvoch. No ale keď sa podelíte so psíkom, ktorý je naučený pri jedle nedobiedzať a poslušne čakať, lebo vie, že na konci stolovania sa vždy aj jemu ujde, tak to potom je tak akurát.

Nedeľný obed v záhrade sme podávali už na novej terase s dokončenou novou podlahou, na ktorú sme si položili skladací stolík a dve kreslá z tvrdého dreva, kúpené ešte na dovolenke 2019 v Lednici. V penzióne boli chabo vybavení, v nákupnom centre bola akcia a nekúpte to, keď viete, že na pláne je terasa a budete na ňu potrebovať nábytok 😉

Praženica chutila skvele. Ňou sa u nás skončilo 40-dňové obdobie úsporného využívania vajec, pretože nám z prvého chovu ostali už len dve nosnice. A tie nové sa nám za našu starostlivosť začínajú pekne odmeňovať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 500 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.